Wsparcie
Niezobowiązująca rozmowa
Pierwszy etap współpracy to co najmniej godzinna rozmowa, w trakcie której poprosimy Cię o przedstawienie Twojego modelu biznesowego i tego czym się zajmuje Twoja firma. Próbujemy w ten sposób zbudować sobie wspólne pole do rozmowy o szczegółach i pozwala nam to zrozumieć z jakimi problemami spotykasz się już dziś, z czego wynikają i daje nam to wstępny zarys tego co możemy usprawnić.
W trakcie warsztatu poprosimy Cię o przedstawienie „end to end” procesu, który nie działa / wymaga usprawnienia lub rozbudowy. Chcemy w ten sposób zapoznać się ze stanem obecnym i tym jak działa istniejące rozwiązanie. Następnie poprosimy Cię o informację co w zaprezentowanym wcześniej procesie należy według Ciebie zmienić. Zależy nam na tym, abyś skupił się na celu biznesowym, a nie opisywał techniczny sposób rozwiązania Twojego problemu. Tym zajmiemy się my w późniejszym etapie. Teraz najważniejsze jest to, aby obie strony rozumiały co próbują osiągnąć.
Efektem pierwszego spotkania powinno być:
- Zrozumienie modelu biznesowego klienta
- Zrozumienie gdzie znajdują się punkty krytyczne wymagające interwencji
- Ustalenie planu na kolejne spotkanie lub skierowanie Cię do innego specjalisty (może się tak stać jeśli problem z którym się borykasz może rozwiązać jedynie firma, od której kupiłeś oprogramowanie z uwagi na licencje lub ograniczone możliwości dokonywania w nim modyfikacji)
- Ustalenie budżetu i wstępne oszacowanie kosztów
- Podjęcie decyzji czy chcemy kontynuować pracę
Analiza biznesowa
Kolejny krok polega na zaplanowaniu warsztatu, w trakcie którego zagłębimy się w szczegóły procesu. Poprosimy Cię najpierw o wskazanie osób decyzyjnych oraz osób, które wniosą jak najwięcej do merytorycznej dyskusji na temat procesu, który chcemy zmodyfikować.
W trakcie warsztatu narysujemy wspólnie proces w notacji BPMN i dokładnie go omówimy. Jeśli proces już istnieje narysujemy go reprezentując stan obecny („as is”) a następnie naniesiemy na niego planowane zmiany.
Następnie nasz zespół na podstawie zebranych informacji przygotuje:
- Listę wymagań biznesowych
- Wysokopoziomową architekturę rozwiązania
- Szacunkowy koszt implementacji
Nawet jeśli zrezygnujesz ze współpracy na tym etapie - pamiętaj, że efekt wykonanej pracy należy do Ciebie. Przygotowane w trakcie warsztatów opracowania pozostają Twoją własnością i możesz je wykorzystać w przyszłości lub zlecić ich wdrożenie innej firmie na bazie tak przygotowanej dokumentacji
Akceptacja wymagań, zakresu prac, budżetu
Po zaakceptowaniu wysokopoziomowego modelu rozwiązania (HLD) przejdziemy do szczegółowej wyceny i projektu każdego wymagania biznesowego.
Na tym etapie przygotujemy opis rozwiązania, który zaadresuje wszystkie zgłoszone potrzeby. Efektem tej pracy jest dokumentacja rozwiązania, za pomocą, której developer lub konsultant będzie w stanie zaimplementować wszelkie niezbędne zmiany na platformie.
Tutaj również ustalamy model rozliczenia (fixed price lub time & material) oraz ustalamy finalny budżet na projekt jak również sposób w jaki wykonana przez nas praca zostanie odebrana.
Implementacja
Na etapie implementacji przekazujemy wszystkie zebrane materiały zespołowi developerskiemu i przystępujemy do prac na platformie.
Tutaj wymagamy stosowania wszystkich „best practices” związanych z wersjonowaniem oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem sposobu pracy z platformą Salesforce.
Testy
Po zakończeniu implementacji testujemy po swojej stronie poprawność i stabilność przygotowanego rozwiązania (korzystając z wypracowanych na warsztatach kryteriów akceptacji każdego z wymagań). Jeśli nie znajdziemy żadnych błędów - poprosimy Cię o weryfikację i danie zielonego światła na wdrożenie produkcyjne.
Odbiór rozwiązania
Rozwiązanie uznajemy za odebrane w momencie, gdy zostaje wdrożone na środowisko produkcyjne (po uprzednim przetestowaniu na środowisku testowym i akceptacji przez klienta). Wtedy oczekujemy na przelew na wskazany rachunek bankowy i wystawiamy ostatnią fakturę.
Zainteresowany?
Umów się na bezpłatną konsultację i zapytaj o ofertę!
Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.